Kosmetyki na kozetce

Buraczany kop witaminowy od Oleofarm

Gabriela Młyńska 30 maja 2017
flower
Wiosna rozkwita na całego! Więc przydałby się witaminowy kop energii. I takowy znajdziemy zamknięty w butelce od #Oleofarm. Jesteście ciekawe co to takiego? Zapraszam do lektury!

#SokzBuraka. Jedna z pierwszych myśli: „Feeeee, jak to z buraka…?” i powrót wspomnieniami do dzieciństwa i niezbyt lubianych zdrowych wynalazków mamy i babci. Nie jest tak źle 😉
Sok z buraka z dodatkiem #witaminy C od Oleofarm zamknięty jest w solidnej butelce wykonanej z ciemnego szkła (980 ml). Po otwarciu mamy 12 dni na spożycie zawartości.
Co kryje w sobie burak? Witaminy A, E, C, z grupy B (B1, B2, B3, B6), kwas foliowy, wapń, żelazo, magnez, fosfor, potas, sód i cynk.  Czyli wszystko to, co potrzebujemy!  Witaminy A, E i C są silnymi antyoksydantami, wykazują się działaniem zwalczającym raka. Sok wspomaga nasz organizm w walce z wirusami, więc gdy zaczynamy pociągać nosem – sięgamy po szklankę! Działa także wspomagająco na nasz układ krwionośny (sód, potas i magnez) redukując zbyt wysokie ciśnienie. Z anemią też się rozprawi (nasz organizm wchłania spore ilości żelaza z tego warzywa). A jeśli chcecie się oczyścić, nie krępujcie się, pijcie ile dusza zapragnie 🙂 Wasz organizm będzie lżejszy, mocznik wyeliminowany, a poziom cholesterolu obniży się. Ale uwaga! Osoby chore na cukrzycę muszą niestety unikać buraka i soku z niego. Zawiera duże ilości cukru. Więcej o tej podstępnej chorobie możecie przeczytać tutaj: klik
Doksonalym uzupełnieniem detoxowej szklanki soku z buraków będzie szklanka soku z brzozy. Oczywiście bez dodatku cukru. W smaku jest delikatnie cierpki, choć niektórzy uważają, że jest słodki… Świetnie gasi pragnienie w gorące dni. I tu także znajdziemy sporą bombę witamin (witaminy z grupy B, witamina C) oraz makro i mikro elementów (potas, magnez, fosfor, żelazo, miedź). Sok z brzozy wykazuje działanie podnoszące naszą odporność, regulujące pracę układu krążenia i przeciwnowotworowe.
Oba produkty Oleofarm przypadły mi dogustu. Sok z buraków świetnie smakuje zmieszany z sokiem jabłkowym i plastrem cytryny. A ten z  brzozy – schłodzony solo.
Jak wygląda Wasz wiosenny kop witaminowy?
Soki możecie nabyć tutaj: klik